صفحه اول  

 

دور نمایی جهان فردا

جهان درسال 2020 از نظر:

جمعیت شناسی

  •     زوال نسل مردان وبخش ژنتیکی  

کروموزول های ایگریک  عامل پدید آورنده جنس مذکر در انسان ها  مد ت زیادی است که رو به ضعف وزوال گذاشته است .

ادامه ی این روند می تواند ناباوروی ونابودی مردان را به دنبال داشته باشد ( برا یا ن سایکس) نویسنده مقاله ی نفرین آدم در این باره می گوید بشر 125000سال فرصت دارد تا نسل مردان را نجات دهد . ای کار از طریق ایجاد یک کروموزوم جنسی جدید وپایدار عملی می باشد .

؟ آموزش

     کلاس های درس آینده بدون ساعت دیوار وگروه سنی

هروروز تعداد بیشتری از دانش آموزان دبیرستان کلاس هاس درس را به قصد شرکت در کارگاه ها وسمینار های ویژه ترک می کند . دانش آموزان در آینده به دنبال آموزش های کاربردی تر هستند . رویکرد های تازه در آموزش در سال های آینده موجب می شود که روش سنتی 9 ما مدرسه و3 ماه تعطیلی کمرنگ تر شود . دانش آموزان هرروز بیشتر می آموزند که باکمک فناوری های جدید وآموزش ازراه دور جلسات درس وکلاس ها را براساس شرایط ومشغله های خود زمان بندی کنند .

؟محیط زیست

     تلفن همراه کد می شود

تلفن های همراه که همه روزه از رده خارج می شوند رفته رفته به یک مشکل محیط زیست تبدیل میشود به همین دلیل متخصصان در انگلستان تلفن های با مواد زیست تجزیه پذ یر  ساخته اند که پس از مدتی جذب طبیعت شوند . این محققان حتی در برخی از تلفن های دانه های تعبیه کرده اند که پس از رها شدن دستگا در طبیعت دانه جوانه زده ورشد می کنند

؟ جامعه اطلاعاتی

     جستجو را به موتور ها بسپارید

درآینده در اختیار داشتن برنامه های کمکی الکترونیکی ودیجیتال که دریک شبکه پرسه زده باشد و اطلاعات مطلوب شما را شکار وذخیره می کند ازوسایل ضروری خواهند بود با کمک این روبات های کاوشگر هر فردی می تواند تمام کتابخانه ها ومراکز علمی رادر کوتاه ترین زمان ممکن بررسی کند .

؟ علم وفناوری

    برنامه های تلویزیونی تعاملی

نسل آینده ی فناوری تصویری دوسویه در کوتاه ترین زمان ممکن تصویر بیننده را با اجرای برنامه های درحال پخش درهم می آمیزد . دوربینی که رو به بیننده قرار دارد تصاویر لازم را گرفته وآن را به صورت دیجیتالی با نمایش تصویری تلویزیون ترکیب می کند این فناوری می تواند در توسعه ی آموزش پزشکان ورزشکاران و.. .سودمند باشد

     ما را به ما ببرید

گذراندن تعطیلات در کره ی ماه درسال 2020 واقعیت پیدا می کند . واز این راه صنایع ومشاغل تا زه ای ایجاد می گردد بخش دولتی که قبل از این هم در اندیشه ی بهره برداری از فضا بود روی ساخت محصولات تولید انرژی ومعادن تمرکز کرده است اما طرفداران صنعت گردشگری معتقد هستند که گردشگری فضایی بیش از هرچیزی توجه مردم را به خود جلب می کند .

     راه ها ی تازه برای مردن

تاز مانی که انسان به جاودانگی  وراز حیات همیشگی دست نیافته است باید به مردن فکر کرد .

فناوری های تازه وعادت های اجتماعی جدید راه های تازه تری برای مردن ارائه می کند  یکی از این راه ها ی مردن در آینده مرگ مجسمه ی است . دراین روش افرادی که به مرگ نزدیک می شوند می توانند دواطلبانه از دنیا خارج شوند و به یک برزخ دارویی یا رایانه ای وارد شوند . در این حالت از لحاظ جسمانی مرگ حادث شده است.اما از جنبه ی ذهنی برانگیختی وحیات دارد .

؟ در دیوار هوشمند

حسگر های تعبیه شده در لایه های نازک ساختمانی می توانند علایم حیاتی افراد ساکن را کنترل کند . این فناوری در کنترل زندان ها نیز کاربردفراوان دارد. در سلول های هوشمند هنگامی که زندان تنش های جسمی وروانی ویژه ی دارد . مراتب به اطلاع مسئولان رسانده می شود . این روش می تواند پیش از وقوع خشونت اجتماعی علایم را  آشکار سازد .